Firmamız

 Teknik Sanat Mimarlık

2009 yılında iç mimarlık, dekorasyon, inşaat müteahhitliği ve müşavirliği alanlarında faaliyet göstermek amacıyla Adana’ da kurulmuştur. Uzmanlık alanlarımız; konut, ofis, mağaza, diş ve ortodonti klinikleri iç mimari tasarım ve projelendirmesidir.  Alt uzmanlık dallarımız arasında mobilya tasarım, aydınlatma tasarımı, cam-ahşap-çelik detay projelendirmeleri ilk sırada  gelmektedir. 2009-2016 yılları arasında örnek daire tasarım hizmetleri vasıtasıyla yaklaşık 400 konutta Teknik Sanat imzası yer almıştır. Firmamız; 2012-2016 yılları arasında özel tadilat işleri vasıtasıyla 20 adet konut, 5 adet ofis, 2 adet ortodonti kliniği, 2 adet mağaza olmak üzere toplamda 29 anahtar teslim yenileme projesi tamamlamıştır.

KURUCULARIMIZ

 

 Y. Ece HATİPOĞLU  – Yüksek Mimar

Mimarlık eğitimini 2007 yılında Çukurova Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’ nde tamamlamıştır.  2007-2009 yıllarında serbest olarak çalışmıştır. Meslek hayatının ilk 2 yılında Türkiye çapında faaliyet gösteren ulusal bir giyim markasının  8 farklı şehirdeki mağazalarının iç mimari tasarım ve projelendirmesinde çalışmıştır.  Aynı dönemde Adana' da yer alan 16 villalık lüks konut projesinde mülk sahiplerinin özel istekleri doğrultusunda  tüm konutları baştan aşağı tasarlayarak yüksek başarı göstermiştir. Yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitede 2011 yılında tamamlamıştır.  Mesleki çalışmalarını 2009 yılından bu yana Adana’ da eşi R. Ahmet Hatipoğlu ile kurucu ortağı olduğu Teknik Sanat Mimarlık’ ta sürdürmektedir.  Aktif çalışma alanları başında mimari proje, iç mimari proje, konut-ofis-klinik-mağaza tasarım, mekan renovasyon projeleri, uygulama organizasyonu, mobilya tasarım, konut ve sanayi yapıları inşaat müşavirliği  gelmektedir.

 

 

 

R. Ahmet HATİPOĞLU – İnşaat Mühendisi

Mühendislik eğitimini 2008 yılında Çukurova Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’ nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarından itibaren aktif olarak çalışma hayatı  içerisinde yer almış ve mezuniyetinin akabinde 2009 yılı başlarında eşi Y. Ece Hatipoğlu ile kurucu ortağı olduğu Teknik Sanat Mimarlık’ ı kurmuştur. Çelik yapı konusuna  olan özel ilgisinden dolayı 2009-2012 yılları arasında Adana Organize Sanayi Bölgesi’ nde çeşitli firmalara toplamda yaklaşık 300 tonluk çelik hangar yapıları ana  müteahhitlik hizmetleri vermiştir. Aynı dönemde Adana' da faaliyet gösteren çeşitli inşaat firmalarına inşaat yapım müşavirliği hizmetleri vermiştir. 2014 yılı itibariyle kurduğu mobilya ve aksesuar atölyesiyle bizzat tasarımını yaptığı ürünleri üretip ülke çapında satışa sunmuştur.  Aktif çalışma alanları başında çelik yapı proje ve imalatları, iç mimari proje uygulama, mobilya üretim, konut ve sanayi yapıları inşaat  müşavirliği gelmektedir.