Hakkımızda

Y. Ece HATİPOĞLU – Yüksek Mimar

Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’ nden 2007 yılında mezun oldu. 2007-2009 yılları arasında aynı üniversitede lisansüstü eğitimini tamamladı. 

Mezuniyetinin akabinde 2008 yılında eşi R. Ahmet Hatipoğlu ile Teknik Sanat Mimarlık Ltd. Şti’ ni kurdu

Meslek hayatının ilk yıllarında uzmanlık alanları arasında yer alan çelik yapı üretimine odaklandı. Adana Organize Sanayi Bölgesi’ nde 3 yıl boyunca 1000 tona yaklaşan çelik yapı üretiminde aktif olarak mimar – şantiye şefliği görevlerinde bulundu. 

Ardından Adana ve çevre illerde çeşitli müteahhitlik firmalarına konut tasarımları , örnek daire tasarımları , konut inşaatları organizasyonu konularında müşavirlik hizmetleri sundu.

2017 yılından itibaren dental klinik ve sağlık yapıları tasarımı konusunda çalışmalarını arttırarak 20 yi aşkın dental klinik ve poliklinik tasarladı ve üretti. Bununla birlikte yatay mimari, müstakil konutlar, villa tadilat ve inşaatları konusunda da mevcut birikimlerini arttırarak birçok villa ve müstakil konut tasarımları yaptı.

2008 yılından bu yana sahip olduğu aktif müteahhitlik yetki belgesi ile konut ve sağlık yapıları ana müteahhitlik hizmetleri devam etmektedir.

R. Ahmet HATİPOĞLU – İnşaat Mühendisi

Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’ nden 2008 yılında mezun oldu.

Mezuniyetinin akabinde 2008 yılında eşi Y. Ece Hatipoğlu Teknik Sanat Mimarlık Ltd. Şti’ ni kurdu

Meslek hayatının ilk yıllarında uzmanlık alanları arasında yer alan çelik yapı üretimine odaklandı. Adana Organize Sanayi Bölgesi’ nde 3 yıl boyunca 1000 tona yaklaşan çelik yapı üretiminin ana yüklenicisi olarak hizmet sundu. 

Ardından Adana ve çevre illerde çeşitli özel kuruluşlara müteahhitlik hizmetleri sundu.

Aynı dönemde otuzu aşkın müstakil konut ve apartman dairesinin anahtar teslim tadilatında yüklenici olarak görev yaptı.

2017 yılında kadar Adana’ nın önde gelen müteahhitlik firmalarına üretim ve organizasyon konularında müşavirlik hizmeti sundu.

2017 yılından bu yana  dental klinik üretimi, sağlık yapıları üretimi, müstakil konut – villa üretimleri konusunda ana yüklenici olarak hizmet sunmaya devam etmektedir.