fbpx

Firmamız ve Kurucularımız

Firmamız; 2008 yılından bu yana Adana’ da faaliyet göstermektedir. İç mimarlık, mimarlık, renovasyon ve yapı tasarım müşavirliği alanlarında hizmet vermek amacıyla İnşaat Mühendisi R. Ahmet Hatipoğlu ve Yüksek Mimar Y. Ece Hatipoğlu tarafından  Adana’ da kurulmuştur.
Konut ve örnek daire tasarımlarıyla başlayan profesyonel hizmet sunumumuz, zaman içerisinde; ağız ve diş sağlığı klinikleri ve poliklinikleri tasarımı, yeme-içme sektörüne yönelik mekan tasarımları, ofis ve giyim mağaza renovasyonları konularına odaklanmıştır.

Firmamız; ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ nda resmi kayıtlı yapı müteahhidi olarak  müstakil konut inşaatları, prefabrik yapı inşaatları, sanayi yapıları gibi geniş açıklıklı yapı inşaatları konusunda da faaliyet yetkisine sahiptir.

Son dönem çalışmalarımız ağırlıklı olarak tıbbi kliniklerin renovasyonu, konut – villa tasarımları ve inşaatları, cafe-restaurant tasarımları alanında gerçekleşmektedir.

Y. Ece Hatipoğlu
Yüksek Mimar

Mimarlık eğitimini 2007 yılında Çukurova Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’ nde tamamlamıştır.  2007-2009 yıllarında serbest olarak çalışmıştır. Meslek hayatının ilk 2 yılında Türkiye çapında faaliyet gösteren ulusal bir giyim markasının  8 farklı şehirdeki mağazalarının iç mimari tasarım ve projelendirmesinde çalışmıştır.  Aynı dönemde Adana’ da yer alan 16 villalık lüks konut projesinde mülk sahiplerinin özel istekleri doğrultusunda  tüm konutları tasarımını aktif olarak koordine etmiştir.
Yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitede 2011 yılında tamamlamıştır.  Mesleki çalışmalarını 2008 yılından bu yana Adana’ da eşi R. Ahmet Hatipoğlu ile kurucu ortağı olduğu Teknik Sanat Mimarlık’ ta sürdürmektedir.  Aktif çalışma alanları başında mimari proje, iç mimari proje, konut-ofis-klinik-mağaza tasarım, mekan renovasyon projeleri, uygulama organizasyonu, mobilya tasarım, konut ve sanayi yapıları inşaat müşavirliği  gelmektedir.

R. Ahmet Hatipoğlu
İnşaat Mühendisi

Mühendislik eğitimini 2008 yılında Çukurova Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’ nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarından itibaren aktif olarak çalışma hayatı  içerisinde yer almış ve mezuniyetinin akabinde 2008 yılında eşi Y. Ece Hatipoğlu ile kurucu ortağı olduğu Teknik Sanat Mimarlık’ ı kurmuştur. Çelik yapı konusuna  olan özel ilgisinden dolayı 2009-2012 yılları arasında Adana Organize Sanayi Bölgesi’ nde çeşitli firmalara toplamda yaklaşık 300 tonluk çelik hangar yapıları ana  müteahhitlik hizmetleri vermiştir. Aynı dönemde Adana’ da faaliyet gösteren çeşitli inşaat firmalarına inşaat yapım müşavirliği hizmetleri vermiştir. Şirketinin sesli ve görsel iletişim altyapısını kuvvetlendirerek ülkemizin çeşitli şehirlerinde yer alan çeşitli inşaat projeleri ile İngiltere ve Kanada da yer alan konut ve restaurant projelerine uzaktan tasarım, proje ve müşavirlik hizmetleri sunmuştur. Aktif çalışma alanları başında çelik yapı proje ve imalatları, iç mimari proje uygulama, mobilya üretim, konut-ofis-tıbbi klinik renovasyonu ve sanayi yapıları inşaat  müşavirliği gelmektedir.