Tadilat ve Mimarlık

Yaşadığınız veya çalıştığınız mekanda köklü bir değişiklik yapmaya karar verdiğinizde hemen projeler üretmeye başlarsınız. Her insanın bir dekorasyon zevki vardır. Hepimizin evinde, işyerinde veya bulunduğu herhangi bir mekanda etkilendiği çeşitli tasarımsal faktörler vardır. Bu faktörlerin tamamı konusunda bilgi sahibi olmak, detaylı çözümler üretmek ve uygulayıcı kişi ve kurumlara ulaşmak  zorlayıcı bir süreçtir.

Tadilatta; iç cephe boyasından, asma tavanlara, zemin kaplamalarından, aydınlatma elemanlarına, mobilyadan aksesuarlara kadar çok geniş bir yelpazede insan psikolojisini etkileyen bu dekorasyon kalemlerinde estetik, fonksiyonel ve ekonomik seçimlerde bulunmak için mutlaka profesyonel bir destek almak gerekir.

İç mimari projelerle kontrollü imalatların yapılması, uygulamaların günlük olarak denetlenmesi, tadilata başlamadan bütçenin ve maliyetin tespit edilmesi, tadilat takviminin ve teslim tarihinin belirlenmesi; yapacağınız tadilat esnasında ve sonrasında istenmeyen süprizlerle karşılaşmanızı engelleyecek, yapacağınız tadilat ve yenilemeden keyif almanızı sağlayacaktır.

Sektöründe yaptığı uygulamalarla belirli bir yer edinmiş ve sağlam bir referans listesine sahip bir mimarlık/iç mimarlık firmasıyla anlaşma yapmak tadilata karar vermenizin akabinde yapacağınız ilk iş olmalıdır.

Bünyesinde mimar, mühendis, tekniker, tasarımcı vb. teknik elemanları barındıran mimarlık/iç mimarlık firmaları yukarıda sıralanan ve tadilat esnasında sıklıkla karşılaşacağınız problemlere çözümler üretmenizde ve tadilatın sizin için bir çile haline gelmemesinde önemli bir rol oynayacaktır.

 

Comments are closed.