Hizmetlerimiz

Dental Klinik Tasarımları

Dental klinik ve poliklinik tasarım, proje ve inşaatında uzmanlaşmış mimar, mühendis ve teknisyen/tekniker kadromuzla ve anahtar teslim müteahhitlik hizmetlerimizle diş hekimlerimizin klinik ve poliklinik yatırımlarında aradığı çözüm ortağı olarak hizmet veriyoruz. 

Öncelikli olarak yaptığımız proje çalışmalarıyla hekimlerimize inşaata başlamadan teknik ve mali olarak yol haritası çiziyor, inşaat sürecinde ise inşaat stresini yaşamadan kliniklerinde tam verimle hizmet sunumuna başlamalarını sağlıyoruz.

 

Müstakil Konut & Villa İnşaatları

Müstakil konut ve villa tasarım, proje, ruhsatlandırma, müteahhitlik hizmetleri ve iskan çalışmaları konusunda yetkin teknik kadromuzla yapmayı planladığınız evinizi anahtar teslim olarak optimum maliyet ve sürede inşa edip teslim ediyoruz.  

Teknik Sanat Mimarlık, özgün ve fonksiyonel tasarım ve projeleriyle evinizde ihtiyaç duyduğunuz tüm detayları çözüyor ve size keyifli bir yapı inşa süreci sunuyor.

Müteahhitlik Hizmetleri

Teknik Sanat Mimarlık; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen müteahhitlik yetki belgesi ile müteahhitlik hizmetlerini ilgili tüm yasa, yönetmelik ve resmi kuruluş mevzuatlarına uygun bir şekilde 10 yılı aşkın süredir sunmaktadır. 

Ürettiğimiz tüm yapılarla ilgili elde ettiğimiz referanslarımız, yüksek müşteri memnuniyeti ve tecrübemizle müteahhitlik hizmetlerinde üst düzey hizmet sunmaktayız. 

housebuilding, site, construction work

sıkça sorulan sorular

Öncelikle hekimimiz klinik mi yoksa poliklinik mi açmaya karar verdi bunu irdeliyoruz.  Ardından yatırım yapmaya karar verdiği lokasyondan mevcut bina durumuna, unit adetlerinden estetik beklentilerine, istekleri doğrultusunda planlanacak kliniğin inşaat süreçlerinde karşılaşacağı mali, teknik ve yasal konulardan teslim sürelerine ve işletme servis süresi limitlerine kadar tüm detayları inceleyip detaylı proje çalışması yaptırmasını ve yatırım öncesi tüm teknik ve mali konulara ve karşılaşacağı zorluk ve kolaylıklara hakim olmasını tavsiye ediyoruz.

Dental klinikler çok detaylı teknik altyapıya sahip tesislerdir. Hava, su, vakum, elektrik tesisatları gibi birçok detaylı tesisat altyapısına ihtiyaç duyar. Bununla birlikte Sağlık Bakanlığı ve Türk Atom Enerjisi Kurumu yönetmelik ve mevzuatlarına tabidir ve inşaat sonrası ve sağlık hizmetleri sunumu öncesi sıkı denetimlerden geçmektedir. 

Bu konuların tamamına hakim olmayan bir firmayla çalışmak zaman kaybına, yüksek inşaat maliyetleriyle karşılaşmanıza, ruhsatlandırma problemlerine ve en önemlisi uzun vade olarak planladığınız yatırımınızın size sürekli olarak arıza çıkarmasına sebep olabilir.

Dolayısıyla ciddi maliyete sahip olan bu projelerinizde işe başlamadan önce dental klinik inşaatı konusunda ciddi referanslara sahip firmalarla çalışmanızı ve danışmanlık almanızı öneriyoruz.

Dental klinik ve poliklinikler genelde mevcut yapılar içerisine inşa edilir. Dolayısıyla her yapının kendine has kolaylık ve zorlukları vardır. Ayrıca bina yaşı, inşaatın yapılacağı kat yüksekliği, mevcut dekorasyon durumu, hekim beklentilerine göre dental klinik/ poliklinik maliyetleri değişkenlik göstermektedir. Bu soruya doğrudan bir maliyet aralığı vermek te doğru bir yaklaşım değildir. Maliyet çalışması ancak proje üretimi ile mümkün olur.

Ruhsata tabi her yapının inşası için yetki belgeli bir müteahhitlik firması ile çalışmanız yasal zorunluluktur. Bir yapı inşa edilirken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İlgili Belediyeler, Gelir İdaresi Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve yapı cinsine bağlı olarak mevzuatına tabi olduğu ilgili bakanlık ve kurumların denetimine tabidir. Ayrıca Sgk’ nın İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı şartlarına %100 uyum ile üretilmesi şarttır.

Tüm bu resmi kurumların yönetmelik ve mevzuatlarına uygunsuzluk ile iş güvenliği ve işçi sağlığı konularında oluşabilecek sorunlarda tüm sorumluluğu üzerine alabilecek yetkili bir müteahhitlik firmasıyla anlaşmanız sizi hukuki yaptırımlardan ve ağır cezai işlemlerden muaf tutacaktır.

 

Atmanız gereken ilk adım bu konuda yetkili bir mimarlık-mühendislik ofisinden bilgi almanızdır. Yapacağınız her türlü yapının imar kanunlarına %100 uyumlu olması yasal zorunluluktur. Arsanızın imar durumu, büyüklüğü, ilgili belediye şartları, plankotesi, zemin etüt durumu vb birçok kriter yapınızın tasarımını, projesini, maliyetini doğrudan etkiler. Bu konuda uzmanlaşmış ve yeterli referanslara ulaşmış mimar ve inşaat mühendislerine beklentinizi anlatmanız ve onların size anlatacakları yasal haklarını öğrenmeniz atacağınız en doğru ilk adım olur.

Biz Teknik Sanat Mimarlık olarak daima müşteri memnuniyetini ön planda tutarız. Bu soruyu soran tüm danışanlarımıza verdiğimiz cevap proje büyüklüğü ne olursa olsun aynıdır. Proje yapmadan veya yaptığımız projeyi detaylı bir şekilde yatırımcımıza sunmadan ve detayları anlamasını sağlamadan inşaata başlamayız. Süre baskısı olan hiçbir projeye talip olmayız. Ancak tüm müşterilerimize şu taahhüdü kesinlikle veririz. “İnşaatınızı Optimum Sürede Bitiririz ve Sözleşmelerimizde Taahhüt Ettiğimiz Tarihte Teslim Ederiz”